W bieżącym tygodniu, klasy 4 z, 6 zc, 1 PPc i 3 PPa zwiedziły Zakład Utylizacji Odpadów w Starym Lesie. Inspiracją do tej wizyty była akcja „Sprzątanie Świata”. Chcieliśmy zobaczyć, co dzieje się ze śmieciami, które zbieramy podczas w/w akcji.
Zobaczyliśmy nowoczesny zakład, wyposażony w specjalistyczny sprzęt do przetwarzania odpadów i odzyskiwania surowców. Jest on położony w otoczeniu ładnie zagospodarowanej zieleni.
Spotkaliśmy się tam z miłym i gościnnym przyjęciem ze strony pracowników, którzy opowiadali nam o pracy zakładu i odpowiadali na pytania uczniów.
Obecnie, ważną informacją jest fakt, że czasami, możemy dostarczyć do zakładu niepotrzebną odzież, meble itp. bez ponoszenia kosztów.
Na koniec wycieczki, wszyscy zważyliślimy się na przemysłowej wadze. Oczekujemy teraz na ocenę Pani pielęgniarki naszego grupowego BMI.
Chcemy bardzo serdecznie podziękować pracownikom za ciepłe przyjęcie ! Było nam miło u Was gościć !
A.Gibas,
C.Rzynda,
K. Hilla – Majka,
M. Hackert.
















