Świetlica nr I i jej działania w ramach akcji „100 lat Niepodległej”.

Świetlica nr I również przyłączyła się do akcji „100 lat Niepodległej”. Za pomocą ręcznie wykonanych szablonów Godła oraz mapy Polski, stworzyliśmy dwubarwne prace w kolorze biało-czerwonym. Kolejnym zadaniem wykonanym dla uczczenia naszej Ojczyzny było wykonanie mapy naszego kraju. Do tego potrzebowaliśmy symbolu polskiej przyrody, którym jest bocian.

😀19 XI rozpoczęliśmy cotygodniowy cykl pracy z masami plastycznymi. Na początek zmierzyliśmy się z masą papierową, która przysporzyła nam wiele radości i pozwoliła na utrwalenie ostatnich jesiennych liści.

Jesień zainspirowała nas do wykonania ozdobnych dekoracji sali. Nasza gazetka zapełniła się pracami z wielobarwnymi liśćmi, które wspólnie pomalowaliśmy farbami. Poznaliśmy również nowe techniki plastyczne, m.in. malowanie świecą. Później odkrywaliśmy nasze magiczne obrazki przy pomocy farb.

😀20 XI obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nasze przemyślenia wyraziliśmy w formie wielkoformatowej pracy plastycznej.

😀Mimo że Halloween już za nami, musimy pochwalić się pięknie wykonaną czarownicą. Tutaj uruchomiliśmy naszą inwencję twórczą i wykorzystaliśmy do pracy produkty spożywcze, m.in. kaszę manną oraz pestki dyni.

😀Nasze prace inspirowane są zdolnościami, które posiadają nasi podopieczni. Wraz z uczniem Jakubem Cz. systematycznie tworzymy Mapę – Zwierzęta Świata. Wszystkie zwierzątka są wykonane z plasteliny przez Kubę.

😀„ Pytasz sia, gdzie Kociewiaki

Majó swoje dómi,

Swe pachnące chlebam pola,

Swoje sochy, bróny”.

Nasi podopieczni włączyli się w akcję promowania swojego regionu – Kociewia. Wspólnymi siłami wykonaliśmy chatę kociewską.

😀Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku…

26 XI obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej świetlicy zamieszkał Misiek Magdalena.