Międzynarodowy projekt COMENIUS

W roku szkolnym 2013/2014 z wielką radością przyjęliśmy potwierdzenie od Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji zatwierdzenia naszego projektu – Comenius Wielostronne Partnerstwo Szkół zatytułowanego „Praca z dr EUOz.”

Był to projekt skupiający się na propagowaniu zachowania zasad bezpieczeństwa w szkole, miejscu odbywania praktyk przez uczniów szkoły zawodowej oraz w przyszłości – w miejscu pracy.

Projekt Comenius miał na celu promowanie i upowszechnianie przykładów dobrej praktyki w obszarze edukacji, poznanie edukacyjnych systemów w innych krajach, spotkania z ludźmi o innej mentalności poprzez działania interaktywne, w których uczestniczą uczniowie i nauczyciele.

Pierwsze spotkanie nauczycieli wszystkich sześciu szkół biorących udział w projekcie Comenius „Praca z dr EUOz” odbyło się w dniach 1 do 4 listopada 2013r. w szkole Sint-Jozefinstituut w Antwerpii, w Belgii.

Kolejne wizyty partnerskie odbyły się w Czechach oraz w Niemczech. W październiku 2014r to my gościliśmy szkoły w naszym mieście. Odwiedziła nas 37-osobowa grupa uczestników projektu Comenius z Czech, Niemiec, Chorwacji i Turcji.

Zakończenie projektu nastąpiło wiosną 2015r. Ostatnie spotkanie miało miejsce w Zadarze w Chorwacji, spotkały się tam wszystkie partnerskie szkoły (Niemcy, Turcja, Czechy, Belgia, Polska, Chorwacja). Spotkanie miało charakter podsumowujący efekty dwuletniej współpracy.

Więcej informacji i całą relację z przebiegu realizacji projektu znajdziecie na stronie: http://193.198.53.8/drEUOz/