PROJEKT „JESIEŃ WŚRÓD ZWIERZĄT”

PROJEKT „JESIEŃ WŚRÓD ZWIERZĄT”

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Starogardzie Gdańskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PINOKIO”. trwa realizacja projektu edukacyjno-wychowawczego „JESIEŃ WŚRÓD ZWIERZĄT” – WYCIECZKI TERAPEUTYCZNE DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.

Projekt ten jest sfinansowany przez FUNDACJĘ PKO BP.

Zaplanowano 5 wycieczek w okresie jesiennym (wrzesień – listopad 2019r.) dla 40 uczestników: do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku, do Akwarium w Gdyni, do papugarni w Gdańsku, do Nadleśnictwa w Woziowdzie oraz do Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie. Dodatkowo przewidziano także wyjście do Cinema City dla 40 dzieci z niepełnosprawnością na film edukacyjny o tematyce dotyczącej zwierząt.

16 września oraz 23 września odbyły się dwa wyjazdy do Bolesławowa, gdzie uczniowie naszego Ośrodka mogli poznać świat zwierząt gospodarstwa wiejskiego. Mogli rozwinąć swoje zainteresowania, pasje związane ze zwierzętami. Wykorzystano też terapeutyczny wpływ zwierząt podczas zajęć z elementami hipoterapii. Uczestnicy wycieczek mogli także przejechać się bryczką oraz wozem ciągniętym przez traktor. Zwierzęta, które uczniowie spotkali w Bolesławowie, będą mogli przedstawić w pracach plastycznych, w ramach zajęć „Niezwykły świat zwierząt”.