Uroczyste przyjęcie BAJKOWOZU

23 października na auli naszej szkoły odbyła się uroczystość, w czasie której „królowały” książki. Wzięły w niej udział dzieci z grup przedszkolnych, uczniowie klas I-IV, zespołów edukacyjno – wychowawczych, zespołów rewalidacyjno – wychowawczych oraz klas przysposabiających do pracy. Przybyli do nas goście – przedstawiciele Fundacji Serdecznik z Poznania z pięknym prezentem – „Bajkowozem”. Fundacja Serdecznik realizuje od kilku lat projekt „ Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka” – dofinansowywany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzącymi z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu Fundacja buduje, wyposaża

i przekazuje nieodpłatnie szpitalom dziecięcym w całej Polsce tzw. Bajkowozy czyli Wędrujące Szpitalne Biblioteki. 77 Bajkowóz ( siedemdziesiąty siódmy) otrzymał nasz Ośrodek, a dzięki swej mobilności, docierać będzie mógł do wychowanków z różnorodnymi niepełnosprawnościami.

Na tę uroczystość nauczyciele, opiekunowie, rodzice oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego przygotowali przedstawienie teatralne – piękną opowieść o spotkaniu bajek. Czarująca Wiedźma wraz z pozostałymi bohaterami bajek: Krasnalami, Śnieżką, Calineczką, Królową Śniegu, Kotem w butach, Kopciuszkiem, Pinokiem zachęcała uczniów do czytania książek.

Po przedstawieniu nadeszła długo oczekiwana chwila uroczystego przekazania „Bajkowozu” naszym uczniom przez p. Jarosława Leciejewskiego – Przedstawiciela Fundacji Serdecznik. Wiele radości przyniosło poznawanie tej małej wędrującej biblioteki.

Podczas spotkania podsumowano również szkolny konkurs plastyczny nt. „Moja ulubiona postać z książki”. Prace były ciekawe i pomysłowe, zasługujące na wyróżnienie. Podczas kolejnych twórczych spotkań z książkami z „Bajkowozu” w klasach, uczniowie otrzymają upominki, które przygotowała Rada Rodziców.

Uroczystość przyniosła wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Opiekunami „Bajkowozu” w naszym Ośrodku będą p.Barabara Kosecka I p.Katarzyna Peplińska.