Pożegnanie Dyrekcji odchodzącej na emeryturę

„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.

Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez.

I są takie osoby na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.”

Nadszedł dzień pożegnania wieloletnich Dyrektorów Ośrodka, którzy zarządzali naszą placówką od 1993 roku. Wiele im zawdzięczamy: rozwój Ośrodka, przeprowadzkę z ul. Kościuszki na ul. Chojnicką, uruchomienie szkoły zawodowej, przysposabiającej do pracy, przyszpitalnej i ośrodka wczesnego wspomagania.

Wszystkie te kamienie milowe w historii Ośrodka oraz inne historie, może mniej znaczące, ale miłe sercu przywoływane były przez odchodzącą Dyrekcję, przedstawicieli Organu Prowadzącego oraz reprezentantów grona pedagogicznego, Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego.

Spotkanie pełne było łez wzruszenia ale i salw śmiechu – jak podczas pożegnania Przyjaciela, gdy żal rozstania miesza się z uśmiechem na wspomnienie wspólnie spędzonych chwil.

Drodzy nasi Przyjaciele, dziękujemy za te wszystkie lata, za wsparcie, zrozumienie, uśmiech, a niekiedy postawienie do pionu Macie teraz czas na realizowanie swoich pasji i odkrywanie nowych horyzontów. Mamy nadzieję, że odpoczywając po wielu latach zmagań z wyzwaniami stawianymi przed Wami nie zapomnicie o nas. Bo my będziemy o Was pamiętać.

Dziękujemy.