Drugi dzień wyjazdowych warsztatów edukacyjno- ekologicznych ,,Wyprawa do ptasiego raju’’dla uczniów z naszej szkoły, był także pełny wrażeń i niesamowitych doświadczeń. 23 czerwca 2021 grupa 40 wychowanków naszej szkoły wyruszyła na Mierzeję Wiślną do miejscowości Piaski, gdzie odbyły się warsztaty ekologiczne ,,Co słychać w Ptasim raju?” Była to okazja do prowadzenia wielozmysłowych obserwacji, poznania Mierzei Wiślanej jako miejsca pobytu i migracji 100 tysięcy ptaków. W Ośrodku Edukacji Ekologicznej Eko – Oaza w Piaskach uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach integracyjnych i ekologicznych.
Po warsztatach wyruszyliśmy leśną ścieżką nad morze, gdzie plażowaliśmy, zbieraliśmy muszle, moczyliśmy nogi. Niektórzy wyruszyli ścieżką rowerową w kierunku granicy z Rosją. Atrakcją były także lody w restauracji a na zakończenie dyskoteka. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Fundacji PGNiG i współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „PINOKIO”. Dziękujemy za wspólną przygodę wszystkim osobom zaangażowanym w to działanie, szczególnie pani Annie Konieczka.