Kociewie jest piękne nawet w deszczu. 16 września 2021 w ramach projektu regionalnego „Kociewie mojej miejsce”, najmłodsi uczniowie z naszej szkoły z klas 1-3 wyruszyli deszczową porą autobusem do Arboretum w Wirtach. Okazało się, że wspólnymi siłami potrafimy pokonać przeszkody związane z niesprzyjającą aurą pogodową jak i z niepełnosprawnością. W ogrodzie dendrologicznym w Wirtach przywitało nas ciepło Koło Gospodyń Wiejskich z Borzechowa. Było przytulnie dzięki pięknej drewnianej wiacie, gdzie znaleźliśmy schronienie oraz dzięki ognisku z kiełbaskami. Przede wszystkim czuliśmy się tu doskonale, dzięki ciepłu płynącemu z serc wszystkich wspierających osób, które zaangażowały się w to przedsięwzięcie.
Oprócz kociewskich pyszności na stołach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich, było mnóstwo atrakcji muzyczno – ruchowych zorganizowanych przez panią animator oraz pana animatora „Orlika” w Borzechowie. Okazało się, że dzięki naszym dobrym humorom, przestało padać. Pogoda się zmieniła i dzieci mogły wziąć udział na świeżym powietrzu w zabawach ruchowych „Na sportowo – na ludowo”. Dzieci doskonale się bawiły przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”. Konduktorka – pani animator zabrała nasze dzieci w podróż po KOCIEWIU. Po zabawach muzyczno – ruchowych okazało się, że każdy uczeń został zwycięzcą i dla wszystkich były niespodzianki – nagrody. Miłym zaskoczeniem dla dzieci było też to, że w Wirtach odwiedził nas dinozaur. Sponsorom oraz osobom zaangażowanym w zorganizowanie tylu atrakcji naszym wychowankom serdecznie dziękujemy!
Wycieczka do Wirt była jednym z elementów projektu „Kociewie moje miejsce”. Fundusze na ten cel – m.in na autokar, bilety wstępu do arboretum udało się pozyskać ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gd. przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pinokio”.
Dzięki takim działaniom regionalnym nasi wychowankowie mogli poczuć, że tu jest ich miejsce, że Kociewie jest naszym domem.