OGRANICZENIA SĄ W NASZYCH GŁOWACH, A NIE W NOGACH!
Pod takim hasłem 08.09.2021 roku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody rekreacyjno-sportowe „Wózkowo – Sportowo”. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START-ON i Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański.
W zawodach mogły wziąć udział tylko osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich z naszego miasta oraz powiatu. Nasz Ośrodek reprezentowali uczniowie: Krzysztof Lampkowski z klasy 4z, Kornelia Nierzwicka z klasy 8z, Adam Pietraszek z klasy 2PPb, Dominik Radomski z klasy 3PPb i Edyta Schróder z klasy 6a. Opiekunem grupy była p. Beata Zaworska wraz p. Alicją Guzińską i p. Karolem Kasperkiem.
Zawody rozpoczęły się od uroczystej defilady wózków wraz z opiekunami i wolontariuszami. Następnie zawodnicy zostali powitani hymnem spotkania pt. „Przebij mury ograniczeń” Zespołu Blue Mc. Po części oficjalnej nadszedł czas na prawdziwą ucztę dla naszych sportowców! Mieli oni do zaliczenia aż 12 konkurencji ( m. in. wyścigi wózków na bieżni, rzuty woreczkami do celu, kręgle, obieranie jabłka, rzut lotką do tarczy, wyciskanie ciężarków, tor przeszkód, rzut piłką lekarską, boccia – drużynowo).
Wszystkich uczestników charakteryzowała wola walki. Przełamywali własne bariery i ograniczenia. Były nowe wyzwania, poznawanie ciekawych ludzi, ale przede wszystkim mnóstwo zabawy i radości. Uśmiechy nie schodziły im z twarzy i spowodowały, że nasi sportowcy nie mogą się już doczekać następnych zawodów! Dodatkowo medale i nagrody, które zdobyli są kołem napędowym do dalszego rozwoju społecznego i sportowego!