Druga wycieczka autokarowa dla 40 wychowanków naszego Ośrodka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni odbyła się 27 kwietnia 2022r. Dwie wycieczki do Centrum Experyment w ramach projektu „WODA TO SKARB”, to kolejne działania dofinansowane przez Fundację Orlen i realizowane w naszej szkole przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pinokio”. Naszych uczniów interesowały wszystkie interaktywne wystawy, a szczególnie wystawa HYDROŚWIAT.
Wystawa ta ukazała uczniom z niepełnosprawnością intelektualną wodę z wielu różnych perspektyw. Uczniowie przekonali się, że woda to także fundament naszego życia i jednocześnie żywioł, który człowiek usiłuje wykorzystać do swoich celów.
Uczniowie podczas różnych eksperymentów przekonali się, że nurt rzeki, fale, prądy morskie służą nam do wytwarzania prądu elektrycznego.
Stanowiska pokazały nam wiele ciekawych właściwości cieczy. Czy wiecie jak działają wynalazki, takie jak śruba Archimedesa czy fontanna Herona? Jeśli nie, to wybierzcie się do Centrum Experyment w Gdyni. HYDROŚWIAT zaprosił naszych uczniów do zakasania rękawów i działania w mokrej strefie. Było mokro, wesoło, ciekawie i naukowo!