Ostatni dzień nauki szkolnej, był i upalny i pełny wrażeń. 23 czerwca najpierw grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej – klasy 3b, 3z oraz 3zb , później grupa starszych uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, wybrały się do Star Wik-u. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji okazało się bardzo ciekawym miejscem, gdzie uczniowie dowiedzieli się przede wszystkim, że WODA TO SKARB oraz że WODA Z KRANU JEST OK. Wycieczka do Star Wik-u była ostatnim już działaniem w ramach projektu „Woda to skarb” realizowanego w naszym Ośrodku od 22 marca 2022, przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pinokio”.
Przy wejściu do Star Wik-u przywitała nas niezwykła „Pani WODA”. Zajęcia z „Panią Wodą” w przystępny sposób przybliżyły zagadnienia związane z uzdatnianiem wody oraz oczyszczaniem ścieków. Umożliwiły naszym uczniom zdobycie wiedzy w zakresie ochrony środowiska i naturalnych zasobów wodnych. Uczniowie dostali do klas szklane pojemniki z napisem „Woda z kranu jest ok” . My również postaramy się włączyć do kampanii Star Wik-u „Wprowadzamy nową modę, wszyscy piją z kranu wodę” a także „Z kranu piję, zdrowo żyję” . Dzięki wizycie w Star Wik-u znamy walory bezpiecznej i zasobnej w substancje mineralne wody ze starogardzkich kranów. Pani Woda zaprezentowała nam w ciekawy sposób „Opowieść o wędrówce wody”. Pokazała wiele eksperymentów z wodą, dzięki którym wielozmysłowo poznaliśmy żywioł wody. W podziękowaniu uczniowie naszej szkoły wręczyli „Pani Wodzie” plakaty – prace plastyczne wykonane w ramach konkursu „Magia wody”. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki do Star Wik-u oraz występu uczniów z klasy 3b, którzy zaprezentowali „Piosenkę o zdrowej wodzie”, której mądre słowa warto zapamiętać. Uczniowie obiecali, że będą pić codziennie wodę, także przez wakacje.