Takimi słowami nasz uczeń Paweł przywitał św. Mikołaja 6 grudnia 2022:
„Idzie, idzie święty z nieba, oto jest wśród nas. Witaj Święty Mikołaju. Wszystkie dzieci Cię kochają. Usiądź sobie między nami, obdarz dzieci prezentami. Cały długi rok czekamy, cieszymy się wszyscy. Chcemy Ciebie tu przywitać w dzień tak uroczysty”.
Dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas 1-3 bardzo się ucieszyli z wizyty św. Mikołaja oraz jego pomocników, którzy przybyli z I LO w Starogardzie Gdańskim
Od wielu lat Samorząd Uczniowski z I LO, bierze udział w akcji mikołajkowej na rzecz najmłodszych wychowanków naszego Ośrodka. Przy wsparciu Pani Dyrektor Wiesławy Górskiej oraz nauczycieli Pani Danuty Piontek-Drews i Pani Agnieszki Megger ponad 100 uczniów otrzymało mikołajkowe paczki ze słodyczami. Ponadto młodzież z I LO zebrała książki, które zostały przekazane do biblioteki naszej szkoły. Do przedszkoli i klas 1-3 trafiły też zabawki, maskotki oraz puzzle. Św. Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził również zespoły rewalidacyjno-wychowawcze, gdzie każdemu wychowankowi wręczył prezent.
🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅🎅
Podczas zabawy mikołajkowej nie zabrakło pozytywnych wrażeń, uśmiechu, słów wdzięczności. Św. Mikołaj i jego pomocnicy aktywnie włączyli się do zabaw muzyczno-ruchowych, plastycznych zachęcając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację mikołajek, za pozytywną energię, gotowość niesienia dobra
W filmie wykorzystano piosenkę „O Dobrym Świętym (Mikołaju)” Tekst: Marcin Wąsowski, muzyka: Michał Iwanek, śpiew: Monika Kowalczyk i Dziecięcy Chór Gospel z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku