W powietrzu czuć już jesień, a w domach zapach owoców. 28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Pamiętaliśmy o tym w naszej szkole. Postanowiliśmy świętować ten dzień, jednocześnie promować jedzenie jabłek i ich przetworów. Wiemy, że jabłka są bogatym źródłem witamin i stanowią ważny element zdrowego odżywiania.
Tego dnia dzieci klas młodszych, brały udział w wielu aktywnościach, w których w roli głównej występowały jabłka. Wzięły udział w biegu z jabłkiem i innych sportowych konkurencjach, gdzie rekwizytem było jabłko. Dzieci miały dużo radości szukając jabłek podczas zabawy „Ciepło -zimno”. W tym dniu, podczas przerwy, uczniów z klasy 2 odwiedził Paweł, który brał udział w zabawach typu „Rozpoznaj dotykiem co to za owoc?” Dzieci podając sobie jabłko w kręgu, musiały wyczuć z której strony zbliża się owoc i podać, do rówieśnika obok.
Tego dnia jabłka towarzyszyły nam dosłownie wszędzie, w pracach plastycznych, technicznych, w piosenkach, w utworze Jana Brzechwy „Entliczek pentliczek…”.
Zachęcamy do jedzenia jabłek, bo nawet dzieci wiedzą, że jabłka są smaczne i zdrowe.
Niech moc jabłek będzie z Wami przez cały jesienny i zimowy czas!