Czy wiecie, że w ostatnim tygodniu września obchodzimy Europejski Tydzień Sportu? Uczniowie z klas młodszych także w nim wzięli udział i wspólnymi siłami promowaliśmy sport i aktywność fizyczną. Sprzyjała nam letnia pogoda we wrześniu, dzięki czemu na przerwach i na zajęciach wychowania fizycznego dzieci mogły spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu.
Poza tym uczniowie klas młodszych biorą w tym roku szkolnym udział w programie FitSchool Fundacji Medicover pod patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zwiększyli kompetencje w zakresie pełnienia przez nich roli promotorów zdrowia. Poprzez dostęp do wirtualnych treningów propagowany jest zdrowy styl życia wśród uczniów.
FitSchool to treningi, które nauczyciel prezentuje podczas lekcji, a uczniowie ćwiczą, naśladując ruchy wirtualnego trenera. Oprócz treningów 30 minutowych dużym powodzeniem wśród uczniów cieszą się 3 minutowe przerwy śródlekcyjne z wirtualnym trenerem. Takie „przerwy dla mózgu” nie tylko motywują dzieci do aktywności fizycznej, ale także pomagają w skupieniu na dalszej nauce.
Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły wiedza, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna i już nie mogą doczekać się kolejnego treningu. Zachęcamy do wspólnych ćwiczeń przez cały rok!