Dnia 27 listopada na oddziale 23 zawitali do nas czworonożni przyjaciele. Psy w szkole przyszpitalnej – czemu nie?
Nasi uczniowie spotkali radosne, ciekawskie i merdające wesołym ogonkiem pomeriany.
W ramach toczącej się innowacji na te nietypowe zajęcia z rozszczekanymi gośćmi zaprosiła nas Pani Katarzyna Kucharuk i Pani Monika Burnicka. Na zajęciach uczniowie poznali zasady pielęgnacji zwierząt, uczyli się psiej mowy ciała, aby rozpoznać, kiedy pies jest radosny, zachęca do zabawy, jest zrelaksowany, ale też gdy jest przestraszony, zdenerwowany.
Celem naszych zajęć była nauka bezpiecznego zachowania zarówno przy obcych psach, jak i tych, które dzieci już znają.. Taka wiedza pomoże dzieciom w przyszłości uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z obcymi psami.
Obejrzeliśmy też prezentację na temat zawodów, w których może pracować pies, po której rozgorzała dyskusja na temat niezwykłości tych dużych i małych bohaterów. Najlepszy przyjaciel człowieka może być stróżem, ratownikiem, policjantem, asystentem i terapeutą- czyli w jakiś sposób psy pomagają ludziom na co dzień.
Spotkanie przebiegało w radosnej atmosferze, pod okiem prowadzących – pieski były głaskane, czesane i karmione. Uczniowie zainspirowani, przez nieustannie biegające czworonogi stworzyli również prace plastyczne pt. Pies-towarzysz człowieka.
Zajęcia miały za główną funkcję wytworzenie pozytywnej energii, poczucia satysfakcji znanego opiekunom psów, zdobycie informacji o pielęgnacji psów oraz właściwym współdziałaniu z czworonogiem.