Takimi słowami nasz uczeń Paweł powitał św. Mikołaja 6 grudnia 2023:
„Idzie, idzie święty z nieba, oto jest wśród nas. Witaj Święty Mikołaju. Wszystkie dzieci Cię kochają. Usiądź sobie między nami, obdarz dzieci prezentami. Cały długi rok czekamy, cieszymy się wszyscy. Chcemy Ciebie tu przywitać w dzień tak uroczysty”.
W tym roku mikołajki obchodziliśmy na sportowo. Święty Mikołaj wraz z pomocnikami mieli ze sobą sprzęty sportowe, aby poprawić swoją kondycję fizyczną. Święty Mikołaj, żeby wrócić do formy razem z dziećmi wykonywał różne ćwiczenia gimnastyczne, miał też za zadanie jeździć na rowerze, wspiąć się po drabinkach na komin, gdzie był worek z prezentami. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych np. rzucie skarpetą do celu, chodzenie po torze z łańcuchów choinkowych, zawody w zbieraniu prezentów. Dodatkowo, dzieci przygotowały zdrowe przekąski z warzyw i owoców, którymi poczęstowali uczestników, życząc wszystkim zdrowia. Tradycyjnie Święty Mikołaj miał pytania do dzieci, a dzieci do Mikołaja. Były też prace plastyczne dla Św. Mikołaja, wierszyki, piosenki. Wszyscy z niecierpliwością czekali na prezenty i zdjęcia ze Świętym Mikołajem, to największa radość.
Dzieci z przedszkola oraz uczniowie z klas 1-3 bardzo się ucieszyli z wizyty św. Mikołaja oraz jego pomocników, którzy przybyli z I Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gd. Od wielu lat Samorząd Uczniowski z I LO, bierze udział w akcji mikołajkowej na rzecz najmłodszych wychowanków naszego Ośrodka. Przy wsparciu Pani Dyrektor Wiesławy Górskiej oraz nauczycieli Pani Danuty Piontek-Drews i Pani Agnieszki Megger ponad 100 uczniów otrzymało mikołajkowe paczki ze słodyczami. Ponadto młodzież z I LO zebrała książki, które zostały przekazane do biblioteki naszej szkoły. Do przedszkoli i klas 1-3 trafiły też zabawki, maskotki oraz puzzle. Św. Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedził również zespoły rewalidacyjno-wychowawcze, gdzie każdemu wychowankowi wręczył prezent.
Podczas zabawy mikołajkowej nie zabrakło pozytywnych wrażeń, uśmiechu, słów wdzięczności. Św. Mikołaj i jego pomocnicy aktywnie włączyli się do zabaw muzyczno-ruchowych, plastycznych zachęcając wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację mikołajek, za pozytywną energię, gotowość niesienia dobra.