„Uczniowie szkół podstawowych powiatu starogardzkiego – w tym także uczniowie z niepełnosprawnościami zOśrodek Szkolno – Wychowawczy w Starogardzie Gdańskim wezmą udział w projekcie „Szkoła Kociewskich Tradycji”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pinokio”.
Starosta Kazimierz Chyła oraz wicestarosta Wioleta Strzemkowska-Konkolewska podpisali ✍️ umowę na realizację tego zadania z paniami z „Pinokia” 🤩 Dziękujemy prezes Irminie Wałdoch, wiceprezes Celinie Rzynda oraz pani Annie Konieczka za chęć realizacja zadania na rzecz społeczności powiatu 💚
Projekt zakłada przeprowadzenie konkursów plastycznych ,zajęć teatralnych i cyklu warsztatów terapeutycznych nawiązujących do tradycji kociewskich. Zadanie będzie odpowiedzią na problem zanikania tradycji i kultury kociewskiej w życiu codziennym najmłodszych mieszkańców regionu. Głównym celem projektu jest stworzenie Szkoły Kociewskich Tradycji, gdzie uczniowie z powiatu będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu kultury kociewskiej – żywego słowa, obyczajów, życia codziennego, rękodzieła, tradycji gospodarskich, muzyki i tańców regionu Kociewia oraz patriotyzmu lokalnego i narodowego”.
Źródło- Powiat starogardzki