Dziś u nas w szkole przyszpitalnej pani Kasia i pani Monika zrobiły nam kogutkę – czyli szalone zajęcia z kurami.
W naszej szkole przyszpitalnej uwielbiamy zwierzęta mamy tu rybki, odwiedziły nas psy a dziś biegały po sali 2 kury-Lila i Człapka oraz kogut.
Większość z was na pewno słyszało o wykorzystaniu psów do celów terapeutycznych (tzw. dogoterapii). Ale, czy ktoś spotkał się z terminem kuroterapia? To nietypowa forma zooterapii, która jak się okazuje ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne ludzi. Wygląda na to, że kury mogą być zwierzętami terapeutycznymi.
Bliski kontakt z kurami poprzez dotyk, zapach, dźwięk ma działanie uspakajające i relaksujące, a niektórzy z nas poczuli się jak w domu- bo tam też biegają kury.
W ramach kogutki przeczytaliśmy opowiadanie „ dzień z życia kury”, poznaliśmy różne rasy tych zwierząt, a pani Monika opowiedziała nam o zwyczajach i hierarchii jaka panuje w stadzie. Najfajniejszy był jednak kontakt z kurami, mogliśmy je pogłaskać i nakarmić. To uczucie jak kura swoim małym dzióbkiem zabiera ziarenka z rąk przypomina gilgotanie, łaskotanie- i wcale a wcale nie jest straszne. Niektórzy z nas początkowo się bali, ale szybko to uczucie zastąpiła fascynacja- chcieliśmy wiedzieć jak najwięcej. Na wszystkie pytania np. ile jajek w ciągu roku składa kura? Kiedy rosną jej pióra? Czy kura umie latać ? Czy tylko skakać ? co je kura?-dzielnie odpowiadały nasze nauczycielki. Nawet Pan doktor i Pani kierownik z ciekawością zaglądali do sali. Jedno jest pewne kury wzbudziły sensację –były gwiazdami !
Powiem wam w sekrecie, że jedna z kur- Człapka- chyba chciała zostać w naszej szkole, bo uciekła pod ławkę- tak jej się tu spodobało. Nawet nie wiecie jak szybko biega kura 😉
Na koniec zajęć każdy z nas wykonał pracę plastyczną- przedstawiającą –nie zgadniecie co- oczywiście kurę- jesteśmy nimi zauroczeni.