Dziś odbył się długo przez nas wyczekiwany wernisaż prac dzieci pt. „Łąkowo” we współpracy z artystką Marianną Serocką oraz podsumowanie całorocznych działań w ramach projektu „Szkoła kociewskich tradycji”. Cała uroczystość odbyła się w pięknym miejscu w ARCHE Dwór Uphagena Gdańsk.
🌼🌿Dziękujemy za przybycie pani dyrektor, naszym wychowankom, nauczycielom, przedstawicielce Rady Rodziców p. Martynie Frost, przedstawicielom Dworu Uphagena oraz przedstawicielom Fundacja Leny Grochowskiej Gdańsk która jest między innymi związana z bliską nam sercu społecznością osób z niepełnosprawnością intelektualną. Miło nam było również gościć uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Gdańsku oraz naszą Myszkę Franciszkę🐭
Całą uroczystość rozświetliły iskierki z naszego szkolnego zespołu tanecznego „Kociewskie Pupy”. Duże brawa za występ!!
🌼🌿Cały proces tworzenia opierał się na współpracy z artystką panią Marianną Serocką a wykonane przez dzieci prace zdobiły dzisiejsze spotkanie. W zamyśle było wykonanie instalacji artystycznej która zaprezentuje kociewską łąkę z całym dobrodziejstwem ekosystemu. Przez wiele miesięcy dzieci pod opieką nauczycieli i podczas warsztatów tworzyły rozmaite projekty roślinne, kwiatowe oraz owady. Zostały również wypalone gliniane kafelki z odciśniętymi roślinami kociewskich łąk i nic by się nie udało gdyby nie wparcie ze strony pracowników Grodzisko Owidz. Dziękujemy serdecznie za pomoc w realizacji naszych pomysłów!
📸🎞️Nie sposób wszystko pokazać w jednym poście dlatego teraz prezentujemy fotograficzny skrót zdjęciowy z minionego wernisażu a potem przedstawimy pracę naszych uczniów z całości trwania projektu.
🐭🐭Pamiętaliśmy również o Myszkach które chyba pierwszy raz w swojej historii zostały rozdzielone. Zbyszek pojechał do weterynarza 😉 z dziećmi p. Agaty i p. Kasi i p. Magdy a Franciszka z nami na łąkę. Długo by opowiadać gdzie była i co widziała, ale o tym opowiemy wkrótce