Zakończyliśmy kolejny projekt regionalny „Kociewie – warto poznawać”. 🌾🌻🌳
Głównym celem projektu była kontynuacja poprzednich działań związanych z promocją regionu. Uczniowie z powiatu mogli zdobywać i utrwalać wiedzę i umiejętności z zakresu kultury kociewskiej – żywego słowa, obyczajów, życia codziennego, rękodzieła, tradycji gospodarskich, muzyki i tańca .
🟢 W ramach zadania zaplanowano do realizacji szereg aktywności: wycieczki po regionie w poszukiwaniu źródeł kultury, cykl wykładów i warsztatów zgodnych z rokiem kalendarzowym i obrzędowym na Kociewiu.
🔵 Podczas warsztatów, wykorzystane zostały lokalne zasoby : kociewska literatura , gwara , glina, zioła, muzyka kociewska, stroje kociewskie. W warsztatach uczestniczyli uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ich rówieśnicy ze szkół ogólnodostępnych.
❤️ Dziękujemy Pani Naczelnik Edukacji za obecność, wręczanie nagród laureatom konkursu, pani Dyrektor za wspieranie każdych naszych działań oraz wszystkim zaangażowanym w realizację zadań projektowych.
🖊Anna Konieczka
📸J. Dębińska, J. Leszka