Nasze przedszkolaki obchodziły „Święto pieczonego Ziemniaka” w leśniczówce Wygoda w Suminie

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody we wtorek, 16 października dzieci z naszego przedszkola i uczniowie klasy II i III wybrały się na wycieczkę do leśniczówki Wygoda w Suminie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie najmłodszym dzieciom naszego Ośrodka środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz podtrzymywanie tradycji związanych ze „Świętem Pieczonego Ziemniaka”.

Zgodnie z omawianą tematyką, pan leśniczy Leszek Armatowski zabrał nas na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały też przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych i kawałki kory.

Dużą atrakcją dla dzieci była ziemniaczana uczta przy ognisku. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom i konkursom na leśnej polanie. Dzieci nauczyły się prawidłowo zachowywać w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.