Hej ho hej ho do pracy by się szło!
W piątek 12 kwietnia pani Kasia i pani Monika wraz z dzielnymi pomocnikami zaglądają do szpitalnego szkolnego ogródka. 🌺🪻🌷🌻🌼🌹🌸
Czas na wiosenne porządki !
Zanim do ogrodu zawita prawdziwa piękna i słoneczna wiosna, rośliny i ziemię trzeba dobrze do tego przygotować. Przede wszystkim należy poczekać, aż niskie temperatury odejdą w niepamięć, aby uniknąć sytuacji, w której przymrozek lub opady śniegu zniszczą efekty naszej pracy.
Pierwsze wiosenne miesiące poświęcić można na prace porządkowe i pielęgnacyjne w ogrodzie. Tak też uczyniliśmy i w ramach innowacji pedagogicznej uczniowie z oddziału XXII usunęli pozostałości liści i gałęzi w naszym szkolnym ogródku. Z wielkim zaangażowaniem przycięli hortensje bukietowe, jeżówki i lawendę. W ruch poszły pazurki ogrodowe i grabie. Wyrywaliśmy chwasty, spulchnialiśmy ziemię i podziwialiśmy narcyzy, które wyrosły z cebulek zasadzonych w październiku.
Wiosenne prace w ogrodzie to nie tylko czas sprzątania i porządkowania, ale również doskonała okazja do przemyśleń, kontemplacji natury oraz rozmowy.
Pamiętajmy, że praca w ogrodzie to przyjemna forma hortiterapii a jak do tego świeci słoneczko to i fototerapia jest w pakiecie. Przyznajemy, że korzystaliśmy z obu tych terapii !!!
Oto krótka fotorelacja